Sermaye Piyasaları

Wintrade - Aracı Kurum Çözümü

BIS Aracı Kurum Çözümü Wintrade, Pay, Viop, Borçlanma Araçları piyasalarında menkul alım/satım, takas ve kapama işlemleri, veri yönetimi, vergi raporlama ve muhasebe gibi ön ve arka ofis fonksiyonlarını destekler.

Finansal kurumların operasyonel faaliyetleri düzenleme, risk ve maliyetleri düşürme isteklerine karşılık verebilecek en iyi seçenek; fiyatlandırma, muhasebe, risk yönetimi ve yasal düzenlemeleri birarada yönetebilen farklı sistemler ile tam entegre çalışabilen kapsamlı bir sermaye piyasaları çözümüdür.

Günümüzün giderek daha fazla talepkar hale gelen ortamında, maliyetleri düşürmenin ve projeleri hızla hayata geçirmenin yarattığı baskılar kurumları rekabetçi çözümler ve kaliteli hizmet sunan yazılım firmalarına yönlendirmektedir.

Wintrade, genişleyen küresel piyasalar için geliştirilen esnek ve modüler bir sistemdir. Sofistike ve çok katmanlı olarak tasarlanan sistem, sermaye piyasalarının her bir bileşenini ön ofisten arka ofise kadar tüm işlemleriyle kapsayan kuruma özel aracı kurum yazılımıdır.Wintrade Modülleri

Sistemin ana unsuru olan bu bölüm, temel muhasebe yapısı, müşteri veritabanı, genel sistem ve güvenlik altyapsını içermektedir.
Sistem yönetimi: Sistem Yönetimi ile, standart değişkenleri parametrik olarak yaratabileceğiniz gibi kurumunuzun çalışma prensiplerini belirleyen belli parametreleri oluşturarak gerekli kontrol ve iş akışı tasarlayabilirsiniz.
Muhasebe: Kullanıcılar kurumun çalışma yöntemine göre hesap planı oluşturabilir, finansal tabloları hazırlayabilir, istenilen tarihlerdeki hesap ekstrelerine ve hareketlerine ulaşabilirler. Bu muhasebe sistemiyle; yasal raporları, bilançoyu ve kar/zarar hesaplarını hazırlayabilir, reeskont/evalüasyon işlemlerini yapabilirsiniz. Ayrıca finansal tabloları parametrik olarak düzenleyip istenen finansal tabloyu esnek bir şekilde üretebilirsiniz.
Müşteri Sistemi: Müşteri yönetimini ve temel risk değerlendirmelerini yapabileceğiniz süreçler bütünüdür.
Güvenlik: Kullanıcı erişim yetkilerini tanımlayabilir ve işlem bazında limitleri, raporlama veya işlem yapma yetkilerini farklılaştırabilirsiniz.